Kıymetli Evrak Hukuku    
20 Jun 2006   08:05:59 pm
Kıymetli Evrak Hukuku
Kıymetli Evrak Hukuku sitesi açıldı.
Bu hukuk dalında avukat ve hukukçuların çalışmalarını kolaylaştıracak Kıymetli Evrak Hukuku yasal mevzuatına, Kıymetli Evrak Hukuku kanunları, Kıymetli Evrak Hukuku içtihatları, Kıymetli Evrak Hukuku makaleleri, Kıymetli Evrak Hukuku haberleri ve dilekçe örneklerine ulaşabilirsiniz.
Yine Kıymetli Evrak Hukuku mevzuatı hakkında her türlü hukuki güncel bilgiyi alabileceğiniz, hukukçu , avukat ve konuya ilgi duyanlar, hukuk severler için Kıymetli Evrak Hukuku forumlarına katılabilirsiniz.
Amacımız Kıymetli Evrak Hukuku hakkında Türk hukukunda varolan kaynakları biraraya toplamak ve bu yönde bir kütüphane teşkil etmektir. Bunu yaparken Kıymetli Evrak Hukuku hakkındaki tüm hukuk siteleri, avukatlık siteleri, hukuk büroları siteleri ve tüm hukuk kaynaklarını da derlemeye çalışacağız.
Diğer taraftan yanlızca Türk Hukuku değil, Kıymetli Evrak Hukuku hakkındaki Yabancı hukuk siteleri ve hukuk kaynaklarını da sizlere sunmaya çalışacağız.
Kategori : Genel | Ekleyen kişi : admin | Yorumlar[0] | Trackbacks [0]
20 Jun 2006   08:05:59 pm
Kıymetli Evrak Hukuku Haberleri
Kıymetli Evrak Hukuku Haber kısmından Kıymetli Evrak Hukuku ile ilgili medya, mahkeme ve adliyelerden derlenen hukuki haberlere ulaşabilirsiniz.
Alternatif Hukuk Haberleri
Kategori : Haber | Ekleyen kişi : admin | Yorumlar[0] | Trackbacks [0]
20 Jun 2006   08:05:59 pm
Kıymetli Evrak Hukuku Mevzuatı
Kıymetli Evrak Hukuku Mevzuat kısmından çek, poliçe, bono ( senet ) ile ilgili kanun, tüzük, yönetmelik, içtihat, emsal mahkeme kararları, makale, bilimsel incelemeleri ve Kıymetli Evrak Hukuku davaları hakkındaki tasniflenmiş hukuk kaynaklarına ulaşabilirsiniz.


Alternatif Mevzuat


Kıymetli Evrak Hukuku Mevzuatı


Türk Ticaret Kanunu


Vadeden Sonraki Ciro, Kıymetli Evrak Niteliği


Çek İptali ve Takibin iptali davalarında Bir çekten dolayı iki meşru hamil olamayacağından öncelikle gerçek hak sahibinin tespiti gerekir


Bonodaki imzanın sahteliğini bilemeyecek olan hamil tazminatta mahkum olmaz


Sebebi gösterilmeyen bir borç ikrarı senedinin bedelsizliğini ileri süren borçlu; önce borcun sebebini, daha sonra da bu sebebin gerçekleşmediğini yazılı delille ispat etmeli, böyle bir delili yoksa hasmına bir yemin teklif etmelidir


Tahsil için bankaya verilen senedin bankada kaybolması durumunda, davacının kendisine senedi ciro eden kişiye karşı esas ilişkiye dayanarak takip ve dava yoluna başvurduktan sonra alacağı tahsil edememesi halinde bankaya dönmesi gerekir


Kartvizit arkasındaki yazıların hukuki niteliği
Kategori : Mevzuat | Ekleyen kişi : admin | Yorumlar[0] | Trackbacks [0]
20 Jun 2006   08:05:59 pm
Kıymetli Evrak Hukuku Forumları
Kıymetli Evrak Hukuku forum kısmından Kıymetli Evrak Hukuku ile ilgili tartışma ve yeniliklere ulaşabilir, Kıymetli Evrak Hukuku hakkında bilgi alış verişi yapabilirsiniz.


Önerilen : Hukuk Forumu


Kıymetli Evrak Hukuku Forumları
Kategori : Tartışma | Ekleyen kişi : admin | Yorumlar[0] | Trackbacks [0]
 1
Apr 2017 Mayis 2017 Jun 2017
P P S Ç P C C
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Kategoriler
Genel[1]
Haber[1]
Mevzuat[1]
Tartışma[1]
En Yeni
Kıymetli Evrak Hukuku Mevzuatı
Kıymetli Evrak Hukuku Haberleri
Kıymetli Evrak Hukuku Forumları
Kıymetli Evrak Hukuku
Arşiv
Haziran 2006[4]
Üye Listesi
admin[4]
Ara
Uyarlama
Hukuk Dalları
Hukuk Siteleri
Hukuki NET
Hukuk Arama Motoru
TC Kanunları
Avukat TR
Avukat Dizini
Avukatlar
Özel Güvenlik
Hukuk Haberleri
Yargı kararları
Mevzuat
Yabancı Hukuk Siteleri
Legal News
Turkish Law
JGVG
Almanca Hukuk
Law Directory
Hukuk Anasayfa
Powered by Hukuku Net Copyright © 2006 & Hukuk Branşları

Aile    Anayasa    Avrupa Birliği    Avukatlık    Bankacılık    Basın    Bilişim    Borçlar    Boşanma    Çevre    Ceza    Ceza Usul    Deniz    Devletler    Eşya    Fikir ve Sanat Eserleri    Gayrımenkul    Icra    Idare    Idari Yargılama    Iflas    Ihale    Imar    Internet    Islam       Kamu    Kat Mülkiyeti    Kıymetli Evrak    Kira    Mal Rejimleri    Marka - Patent    Medeni Usul    Miras    Rekabet    Reklam    Roma    Sağlık    Sermaye Piyasası    Sigorta    Şirketler    Sosyal Güvenlik    Spor    Tazminat    Ticaret    Tüketici    Vatandaşlık    Vergi   


Hosting Hizmetleri   TOPlist   sponsored by